Motiveerimine USA moodi ehk seersandi kuldsed sõnad

Kunagi ammu, aastal 1996, kui ma ajateenija olin, siis ühel ilusal pühapäevasel päeval näidati meile filmi “Full metal jacket”, mida ma siiani pean üheks paremaks sõjafilmiks. Olles paar nädalat võõras keskkonnas aega teeninud ja sellest pidevas stressis olnud, tundus meie teenistus peale filmi vaatamist suhteliselt paras lasteaed olevat. Najah, seda ütlesid niikuinii ka kaks minuga koos aega teeninud I-Virumaa tüüpi, kes olid viimase satsiga oma noorteaja jõudnud Viljandis asunud Spetsnazis ära teha…. Ei vedanud neil lihtsalt- 96 aasta oli vaene ajateenistusse minevate noorte meeste poolelt, seega võeti kõik vanakesed, kes kätte saadi, ka teenistusse.

Najah, aga “motiveerimisest” siis. Alljärgnev väljavõte on selle filmis noorteaega teeninud rühma seersant-instruktori esimesest kõnest neile sõduritele 😉 Jeah… ja see on ainult kümnendik selle tüübi muust jutust 😛

seeru“Mina olen vanemseersant Hartman, teie instruktor. Praegusest hetkest alates räägite te ainult siis, kui teie poole pöördutakse. Esimene ja viimane sõna, mis teie haisvast torustikust tuleb, on “sir”. Kas te, vaglad, saite aru?”
Rühm:”Sir, yes, sir!”.
“Pullisitt, ma ei kuule teid!!! Kõlab nii nagu teil oleks tropid suus. Kui te tüdrukud lahkute mu saarelt, kui te elate üle karmi treeningu, saavad teist relvad- surma preestrid, kes anuvad sõda. Aga kuni selle päevani olete te nälkjad. Madalaimad eluvormid maal. Te ei ole isegi kuradima inimolendid. Te olete lihtsalt käputäis organiseerimatut amööbisitta. Kuivõrd ma olen karm, siis ma ei hakka teile meeldima. Aga mida rohkem te mind vihkate, seda rohkem te õpite. Ma olen karm, aga ma olen õiglane. Siin ei ole mingisugust rassilist diskrimineerimist. Ma ei vaata halvustavalt neegreid, pilukaid, juute, nohikuid ega troppe. Siin olete te kõik ühtemoodi väärtusetud. Minu käsku tuleb vastuvaidlematult täita, vastasel korral satute minu “lemmikute üksusesse”. Kas teile, vakladele, on see arusaadav? (sir, yes, sir!) Pullisitt, ma ei kuule teid!!! Mis on su nimi reamees?”
“Sir, reamees Brown, sir”
“Vale, tänasest oled sa reamees Lumepall. Kas sulle meeldib see nimi?”
“Sir, yes, sir!”
“Kui pikk sa oled, reamees?”
“Sir, 1m77cm, sir!”rifle
“Ma ei teadnudki, et nii kõrgeid sitahunnikuid tehakse. Kas tahad mind mõne sentimeetriga petta, jah? Sittagi, parim osa sinust jooksis mööda su ema persepragu alla ja jättis madratsile pruuni laigu. Ma arvan, et sind on petetud! Kas su vanematel on lapsi, kes elama jäid?”
“Sir, yes sir!”
“Vean kihla, et nad kahetsevad seda. Sa oled nii inetu, et võiksid olla kaasaegse kunsti meistriteos…”

Nii seda kõnet kui sa sealt edasi tulevat toredat “motiveerimist” saad lähemalt vaadata siit 😉 Vaata ja mõtle, kuidas sa sellist tehnikat saaksid enda ettevõttes oma alluvate peal kasutada 😛

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s