Kas mõelda või tegutseda?

On olemas mitut tüüpi inimesi. Osad on sellised, kes on muidu hirmsad jutumehed, aga tehtud ei saa midagi. Teised on jälle sellised omaette nokitsejad, kellest keegi kunagi ei tea, millega nad tegelevad. Kolmandad on jällegi sellised mõttehiiglased, kes muudkui genereerivad ja genereerivad- mõnikord saab midagi tehtud ka. Ja muidugi on seal niisama tüübid, kellel on kogu aeg täiesti pohhui.
Ma siin ükspäev vedelesin ja sattusin mõtisklema väljendi “Mõeldud, tehtud” üle. Krt, sellest saaks terve juhtimisteooria ilmselt lausa kokku kirjutada. Ma väga pikalt ei viitsi heietada, panen siia lühidalt kirja, mida ma välja mõtlesin.

On erinevad tegutsejatüübid. Vahet pole, kas siis juhid või alluvad. Eks lambaid ja tegijaid ole igalpool…

1. Esimene neist tüüpidest kannab nime “Mõeldud, mõeldud”. Tema on selline tüüp, kes võib igatsugu ägedaid plaane oma peas välja genereerida, aga tegudeni ta miskipärast kunagi ei jõua. Kas siis ei julge või ei viitsi. Ilmselt ei saa ta midagi ka kunagi tehtud.

2. Teine tüüp kannab nime “Mõeldud, tehtud”. Siin on küll veel ka omakorda alaliik “mõeldud, mõeldud, mõeldud, mõeldud… tehtud” 😉 Tead ju küll- 7x mõõda, 1x lõika. Na see tüüp ilmselt on tervest sellest pundist kõige asjalikum ja tegutseb mingi plaani järgi, võimalik et tal on lausa mingi plaan olemas 😛 Muidugi- teinekord võtab sellistel tüüpidel ilmatuma aja enne kui nad mingisuguse otsuseni jõuavad. Aga- parem hilja kui mitte kunagi, eksole.

3. Kolmas tüüp tegutseb põhimõtte “Tehtud…mõeldud” järgi. Enne ütleb, siis mõtleb. Kõigepealt keerab mingi pasa kokku ja alles siis mõtleb, et “uuups, ai diid it egenn”. Üldiselt ongi sellised aktiivsed lollid kõige hullemad tegelased igas valdkonnas.

4. Viimane punt on koosneb kas ilmselgetest pohhuistidest, kes teevad, mida tahavad. Või siis maailma kõige suurematest kõlupeadest, kes ei saa üldse aru, mida nad teevad. See punt kannab endas põhimõtet “Tehtud, tehtud!”.

Ma ise kipun arvama, et sõltuvalt olukorrast on meis kõigis natuke ühte ja teist. Mida sina arvad?

Advertisements

One thought on “Kas mõelda või tegutseda?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s