Sünnipäevalapse suurim hirm- napakad kingitused

Sünnipäeva-, jõulu- ja kes-teab-mis-kingituste tegemine on ikka paras pein sinu ümmarguses ärtu ässas. Enamasti ei tea tähtpäevaline ise ka, mida ta saada tahab. Ja küsimise peale oskab ta mõmiseda ainult midagi, millest on arusaadav ainult “vtaisemistahad”. Veel rohkematel kordadel ei taipa ka kinkija ise helistada ja kingisoove täpsustada. Jaah, ja siis on seal veel üks sort tegelasi, kes ise on raudkindlad selles, mida tähtpäevaline saada tahab.

Seega lähevadki nad poodi ja oma üüratus tarkuses ostavadki selle “kindlasti-tal-läheb-seda-vaja ” või “oi, talle kindlasti meeldib see” asja. Jeah, raitt… Nii ilmubki sünnipäevalapse koju mingisugune kasutu jubin, mis liigub järgneva aasta jooksul marsruudil: kapinurk, kelder, prügimägi.

On olemas kolme sorti kingitusi: asjalikud kingitused, napakad kingitused ja raha. Ei kurat, tegelikult on ikka kaks sorti- raha läheb ju asjalike kingituste hulka. 😉 Paraku neid esimese sordi kingitusi tehakse sünnipäevalastele ütlemata harva. Kuidas käib kingituse sebimine? Paljudel juhtudel ja eriti just perekonnaliikmete poolt lähtutakse geniaalsest mõttest “kingin talle seda, mida endale vaja on.” Ja nii ilmubki paadunud hevimehe plaadikogusse järjekordne Niki või Miki plaat.

Teine asi on muidugi veel juhus, kui küsitakse mehe naise käest, mida kinkida. Ilmtingimata küsib naine siis oma mehele triikrauda, tolmuimejat või uut kiirkeetjat. Sellest hoolimata võib seda sodi heal juhul isegi asjalike kingituste hulka lugeda. Jama on siis kui külalised lähtuvad omast maitsest ja kingivad sulle eespoolkirjeldatud meetodil midagi. Kurat, ma ei tea kuipalju deodorante, koledaid t-särke, lipse ja muud sellist sodi ma minema olen visanud. Ükskord sain jõuludeks nt. auto puhastuslapi. Pere siiralt kinkis… Nah, tegelt kulus see isegi ära. 😀

Kinkide avamine on ka üks suuremat sorti ettevõtmine. Inimesed tulevad sulle külla, kõik poetavad mingi pakikese hoolimata sellest, et sa oled palunud endale mitte midagi kinkida. Või nah- kui kuidagi ei saa, siis kinkigu raha. Aga ei, “mismoodi sa sünnipäevale ilma kingituseta lähed?” vingub naine kodus mehele ja nii nad siis toovadki sulle midagi. Üldjuhul jäetakse selle asja ostmine viimasele hetkele, mistõttu just enne sinu juurde tulekut minnakse läbi Rimist ja võetakse esimeselt riiulilt sulle midagi.

Ühel kenal hetkel, kui kõht on kartulisalatist ja viinerist täis õgitud, hakkab inimene, kes sulle kõige napakama kingituse tõi, kõva häälega pakkide avamist nõudma. Vaikselt omaette vandudes üritad sa sellest pääseda, aga see ei tule sul tavaliselt välja. Nii peadki sa ette astuma ja pingleiste avamistöödega tegelema hakkama.

Olles eelnevalt mõttes enesetapu sooritanud, asud sa esimesena selle kisakõri pakki avama. Kisakõri vaatab sulle põnevil ilmel otsa ning näeb oma vaimusilmas sinu rõõmust kiljuvat ja vaimustusest rõkkavat reaktsiooni. Sa avad selle paki ja katsud kogu oma näitlemisannet mängu pannes põnevil ja õnnest kirgastunud nägu teha. Paberist koorub mingisugune järjekordne monstrum, mille kohta sul ei ole aimugi, mis see on ja mida sellega peale hakata. Sellest hoolimata kilkad sa “Kurat kui vinge, ma olen juba ammu omale seda asja tahtnud!!!”. Nähes kisakõri rahulolevat nägu asud sa kiirelt järgmise paki kallale, ise peas arvutades “1 tehtud, 12 veel minna…” Kõik ju ometigi ootavad, et sa ka nende kingitust kommenteeriks. Enamasti saad sa küll piirduda rahuloleva ühmatusega kinkija suunas, aga mõnikord jääb sellest väheks. Sellisteks puhkudeks oled sa juba targu valmis mõelnud laused stiilis “Marju, sa oled ikka nii tähelepanelik” või “Mait, va kurinahk, kuidas sa küll teadsid?”.

Kõige paremaks kingituseks on siiski see, kui kohale tulevad sinu sõbrad, kes ei too kaasa mitte midagi peale nende jookide, mida nad ise joovad. Hea tuju on neil alati kaasas. Sõbrad, kes lepivad su vastusega “Mulle ei ole midagi vaja, mul on kõik olemas. Peaasi, et sina oma karvase perse kohale vead”. Õnneks mul selliseid tegelasi jagub 😉

Advertisements

3 thoughts on “Sünnipäevalapse suurim hirm- napakad kingitused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s