Pangatöötaja soovitus: salasta oma number!

Kell 11.25 heliseb Janke telefon, mis helistajaks näitab tundmatut numbrit. Janke võtab telefoni vastu ja sealt edasi areneb alljärgnev dialoog:

Janke: “Janke kuuleb”
Tundmatu naisterahvas (kogelevalt): “Tervist, kas ma räägin Janke Põpperiga?”
Janke (juba kahtlustades, milles järjekordselt asi): “Mina ise, kusjuures ühes tükis”
Tundmatu naisterahvas (natuke vähem kogeledes, aga püüdlikult nii nagu müügiõpik käseb): “Ahhaa, mina olen see-ja-see ess-e-bee pangast, on teil hetk aega?”
Janke (reipalt, olles juba kindel milles asi): “Juhul kui te mull mingeid oma pangatooteid müüa tahate, siis ei ole.”
Tundmatu naisterahvas (taaskord õpitud vastust kasutades): “Ei-eeeiiii, ma ei taha midagi müüa. Tahtsin teie käest küsida, et kas on teil äkki soovi meie juurde investeerimisnõustamisele tulla?”
Janke (ikka veel reipalt): “Ausõna ei ole. Teate, te olete viimase kahe kuu jooksul juba neljas inimene sellest ess-e-bee pangast, kes mulle sellesama ettepanekuga helistab. Äkki te saate omale sinna kuhugi edaspidiseks kirja panna, et mulle pole mõtet järgmise pooleteise aasta jooksul sel teemal enam helistada. Natuke väsitama hakkab muidu iga paari nädala tagant sellesama jutu kordamine…”
Tundmatu naisterahvas (usalduslikult): “Vaadake, meil ei ole siin andmebaasis seda võimalust, et sellist märget teha. Aga ma annan teile hea soovituse: minge oma mobiilioperaatori juurde ja laske oma number ära salastada, siis ei saa teile helistada ka:”
Janke (kergelt hämmingus, aga viisakas-irooniliselt): “Ooot, kas teile ei tundu see natuke kummalise soovitusena? Äkki peaksin teile siis soovitama elukoha vahetust juhul kui teil usklikud, mardisandid või Tupperware toodete müüjad ukse taga käivad?”
Tundmatu naisterahvas (ilmselges hämmingus): “Öööö-ääää-eee…. vabandage, et tülitasin- ilusat päeva jätku teile.”
Janke omaette mõeldes: “Solvus vist, kurat!”

😛

Advertisements

5 thoughts on “Pangatöötaja soovitus: salasta oma number!

 1. ethelkxxk 13. nov. 2008 / 2:12 p.l.

  Huvitav loogika pangatöötajal…. salastage emtis number – njah, siis need pangad ja tupperwared kelle klient sa pole tõesti ei tea helistada. Aga sinu kodupanga andmebaasist ei kao emtis salastatud number küll kuskile…

 2. kurilane 13. nov. 2008 / 3:36 p.l.

  Järgmine kord ütle, et kui te veel kord helistate, siis lähen teie pangast kogu oma pensioni ja laenuga minema. Siis leiavad nad selle koha kuhu andmebaasis vastav linnuke panna imekiiresti üles.
  Samas ma ei saa üldse aru miks inimesed oma eranumbreid avalikustada lasevad?

 3. Janke 13. nov. 2008 / 3:46 p.l.

  Parafraseerides Vennaskonda:
  “Mul pole miskit varjata
  mul vaja naisi karjata
  jah, kõik on hea
  kõik on hea, aaaaaa”

  😛

 4. ersatsgirl 3. juuli 2009 / 9:06 p.l.

  Kurilasele!
  Numbrite avalikult hoidmise mõte on ehk selles, et vajalikud inimesed sind kätte saaksid vajadusel kui numbrit pole või on see kaotsi läinud. Milleks varjata?
  Kuigi tuleb tunnistada, et erinevad müügimehed mind otseselt ei tülita. Ehk mõni kord Tea kirjastusest. Jo siis pole midagi hoiustada ja paarikümne (või oli see nelijakümne) -kilost tolmuimejat ma ka osta ei jaksa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s