Tähelepanu blogija- “suur vend” monitoorib sind!

Mõned nädalad tagasi kui ma kirjutasin Eesti Kaitseväe legendidest, siis avastasin, et minu blogisse on keegi tulnud aadressi http://monitooring.ee/clients/kaitsemin/extnews&feedid=39 kaudu. Tähelepanu köitsid sealt sõnad “monitooring” ja “kaitsemin” (mis tähendab ju ilmselgelt Kaitseministeeriumi). Oolrait, tuli siis tuli. Täna aga avastasin veelkord, et seesama bänd on mind kaema tulnud pealkirja “Kaks vene libu ja “vallutatud väeosa”” peale. Hmmm… et mitte öelda WTF???

Hakkasin lähemalt uurima, et mis kuradi elukas on www.monitooring.ee Selgus, et mingisugused nupuvennad pakuvad soovijatale teenust selle kohta, mis aitab “jälgida ja hinnata Sinu organisatsiooni puudutava informatsiooni levikut meedias”. Ok, selge kui päev. Kammisin siis selle lehe läbi ja muuhulgas avastasin, et seal pakutakse eraldi teenusena blogide monitooringut, “mis tagab tervikliku ülevaate blogosfääris toimuvast”. Oi kui tore!!! 😀 Ja et oma teenust paremini müüa, on sinnajuurde ka uippu-vinge statistika välja toodud. Muuhulgas: jälgitavate blogide hulk 16053.

Najaa…ei tea, kes seda teenust niiväga kasutab, aga ilmselt piisavalt palju tegelasi, et see teenus ennast juba 11 aastat toidaks. Minu jaoks on aga oluline teadmine, et Kaitseministeeriumil on oluline jälgida kõike seda, mida Kaitseväe tegemiste kohta kirjutatakse-öeldakse-arvatakse. Ilmselt on sinna pandud suur hulk otsisõnu, mille peale “alarm” tööle hakkab ja siis saab üle lugeda-vaadata, analüüsida jms kräpp. Peale selle saab selle kohta päevikut pidada ja vajadusel IP-aadresse kontrollida ja siis veel…. Jees, mõtle ise edasi 😉

Lõpetuseks tervitaksingi seda asjameest, kelle päevaülesannete hulka muuhulgas ka minu blogi monitoorimine käib. Sinu töö on väga oluline ja vaevarikas, seetõttu soovin Sulle jõudu ja jaksu edasisteks tegemisteks, tundlikku silma ja kriitilist meelt blogide lugemisel. Pea siis ka meeles, et iga tunni tagant oleks soovitav ca. 10 minutit selga sirutada ja võimelmisharjutusi teha- arvuti taga istumine koormab ju silmi ja keha. 😉

NB! Käesoleva postitusega ei ole mingil kujul tahetud alavääristada Kaitseministeeriumi tegemisi ja toimetamisi või http://www.monitooring.ee poolt pakutavat teenust. Postituse eesmärgiks on teavitada jälgitavat blogosfääri sellise teenuse olemasolust ning anda väike vihje ministeeriumi suurepärase töövõimekuse kohta. 😉

Advertisements

17 thoughts on “Tähelepanu blogija- “suur vend” monitoorib sind!

 1. awater 28. nov. 2008 / 1:09 p.l.

  Ammu tekitatud teenus.

  Ei ole Sa esimene ega ka mitte viimane, kes selle otsa komistab.

  Võin veel lisada, et see ei ole sugugi mitte Ainukene sellelaadne.

  Ja “härrastest Robotitest” ma ei räägiks üldse.

  Janke!

  Õigusriik, demokraatia, sõnavabadus.

  Ega see ometi ei hõlma poliitiliselt ebakorrektsete ideede laiemat levikut?

  Sinu arvamus on meile tähtis! Loomulikult!

  Vastutus arvamuse eest on korrelatsioonis arvamuse leviga…

 2. Janke 28. nov. 2008 / 1:17 p.l.

  Pagan… sa tekitasid minus praegu huvi “härraste Robotite” vastu. Äkki teeksid kiire ülevaate, saavad teised ka targemaks?

 3. mihkel 28. nov. 2008 / 1:51 p.l.

  a tegelt on lihtsalt mingi fänn sul seal ja aadress tekitab vaid sinus paranoiat : D

 4. Wild 28. nov. 2008 / 1:56 p.l.

  Riik monitoorib hoolega, samamoodi peab enese kohta levivatel juttudel silma peal enamus meil tegutsevaid pankasid, Estonian Air jne.
  Kui see häirib, võib mõne “muganduse” kasutusele võtta, a la sviitpänk kirjutada või mõne tähe tärniga asendada.

 5. Ivar 28. nov. 2008 / 2:01 p.l.

  kehv jälgimisteenus siis, kui ei pakuta jälgimiseks isegi mingit anonüümsust. On see mingi jälgimine või asi, kui jälgitav koguaeg kogu su jälgimist vastu saab jälgida. See on nagu see anekdoot teadlasest, kes üksinda tuppa suletud ahviga katsetab ja kurdab, et lukuaugu kaudu ei näe midagi.. ainult ühte silma.
  Seega ei ole see vend väga suur, kes sind jälgib. rohkem nagu väikevend. palju hullem oleks kui KV tuleks ja mingi vaarikajäätise aadressi alt su blogi kohta ülestähendusi teeks.

 6. Shalaya 28. nov. 2008 / 2:06 p.l.

  minu blogi pole ka sellest “teenusest” puutumata jäänud. varem olid erinevad riigiasutused ja minnid üsna tihedad külalised, aga kuna enam kirjutada ei viitsi, siis nüüd on rahule jäetud.
  aga jah, ärrased monitoorijad pole oma jälgede peitmisega eriti just vaeva näinud, või siis õigemini üldse mitte.
  kui nad nüüd uuesti siia blogisse peaksid sattuma, siis lehvitan neile : )
  jõudu!

 7. Mari 28. nov. 2008 / 2:31 p.l.

  Ma küll KV-st midagi ei kirjuta (teada värk, et jälgitakse, mehe paberites minu blogi juba ammu kirjas ja orkuti konto jms.), aga hakkas lihtsalt huvitama, et kas parooli alla piilutakse ka. Oskajale mehele pole parool takistuseks, aga huvitav kas vaevutakse nii nõmedaks minema.

 8. Ulmeguru 28. nov. 2008 / 2:32 p.l.

  Mõttetu paranoia.

  Pead ju avalikku blogi… ja kaebled, et käiakse lugemas… skiso oled või..?

  Ah, et riigiamet käib… ja siis… et kui eraisik uurib, et mis temast wõrgus kirjutatakse, siis on kõik OK, aga kui riklik struktuur, siis on Suur Vend..?

  Ah, et maksumaksja raha? Eelistan maksumaksjana küll pigem blogide monitoorimist, kui miskit raske raha eest ostetud kahtlast (ja suunatud) uuringut… vähemasti saab riiklik (või kommertslik) struktuur aimu, et millised on meeleolud ja suhtumine… arukas struktuur võtab seda edasises tegevuses arvesse…

 9. kurilane 28. nov. 2008 / 2:39 p.l.

  Õige jutt Ulmeguru!

 10. Janke 28. nov. 2008 / 2:42 p.l.

  Kas sa loed siit kaeblemist ja paranoiat välja, Ulmeguru? Jeah, palju õnne sulle siis 😉
  Jumala eest, käigu ja lugegu aga. Kas Sina, kes Sa sattusid ju selle pealkirja peale siia, kas sa oled ka skiso või põed paranoiat, et huvi tundsid? Tõenäoliselt mitte, vähemalt ei tee ma sinu asjalikust sõnavõtust kohe mingit üldistavat järeldust.
  Eraisikuna on mul täiesti savi, mida minust keegi kuskil kirjutab- ausõna. Savi on ka sellest riigiasutusest, kes seal loeb- andku minna.
  Maksumaksja raha? Ei näe, et ka selle kohta midagi virisenud oleks, vastupidi- kiidan ju lõppsõnas otsesõnu hea töö eest… 😉
  Nii et rahune, hea sõber- kõik ei peagi alati ühtemoodi asjast aru saama… Ära pikka viha pea, närvirakud ei taastu 😛

 11. ninataga 28. nov. 2008 / 2:57 p.l.

  Avastasid ameerika?
  Minul on nad igapäevased külalised 🙂
  ÄRA RONI LIIGA KÕRGELE…!!!!!
  Lisaks siis mõtle veel ükskord ….
  Rahune maha, hinga sügavalt sisse …. ja jookse juhtmeid mööda suur-sõjamäele 🙂

 12. Ulmeguru 28. nov. 2008 / 4:12 p.l.

  Ei mingit viha… vastus võis tunduda terav, aga mingit viha selles küll polnud…

  Mina avastasin mingid monitoorijad ammu oma (põhi)blogist… ja mind tõesti ei morjenda, et millise jõustruktuuri esindajad need on… 8-]

 13. Arf 28. nov. 2008 / 5:28 p.l.

  Ära nüüd põe. See, et kaminast blogi loetakse, ei ole arvatavasti midagi pervot, vaid huvi, mida keegi kirjutab. Pealegi, sinu kv legendide postitused on ju tänuväärt kaitseväe folkloori jäädvustamine.

  PS. Mina ei ole see, kes monitooringut kasutab. Ega istu ka sakala tänaval :d .

 14. Janke 28. nov. 2008 / 5:32 p.l.

  Kummalisel kombel arvate seal, et ma siin paanikas ringi jooksen ja patja nutan, heh heh… Kui ma seda teeks, siis ma ilmselgelt ju seda postitust ei oleks teinud 😉

 15. Arf 28. nov. 2008 / 6:09 p.l.

  Seda ma öelda tahtsingi, et savi.

  Tahtsin seda tegelikult su juubeliposti alla kirjutada: hää blogi on. Turgutab viimasel ajal manduma hakanud blogimaailma.

 16. Janke 28. nov. 2008 / 10:47 p.l.

  Aitäh, Arf- heade sõnade eest 😉

 17. Kaja 4. dets. 2008 / 10:47 e.l.

  Ma reageerin küll hilinemisega, aga leidsin selle postituse alles nüüd, küll erahuvist ja teise teemaga siia sattudes 🙂
  Muidugi monitoorivad organisatsioonid tänapäeval selle nn traditsioonilise meedia kõrval ka blogisid, foorumeid, suhtlusportaalide kommuune ja kõike muud, mis uues meedias esindatud. Ka mina teen seda oma töises elus. Sotsiaalse meedia osakaal muutub üha olulisemaks ning tuleb teada ja vajadusel reageerida, kui organisatsiooni kohta midagi kirjutatakse. Ma ütleks pigem nii, et organisatsioon, kes sotsiaalset meediat ei jälgi, on oma suhtumiselt mõnevõrra tagurlik 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s