Kui Juht ja teenäitaja on pika jutu mees

Sa oled saanud ühe ülesande, mis vajab lahendamist. Selleks, et seda ülesannet täita, pead sa tegema ka koostööd ühe teise osakonna ja selle Juhi ja teenäitajaga. Niipea, kui sa saad teada, et sa just SELLE Juhi ja teenäitajaga asju pead ajama, tunned, kuidas su sees miskit pingule tõmbub.

Jaah, häda on ju selles, et seesinatsene Juht ja teenäitaja on küll ilmselgelt tore mees, aga ainuke häda seisneb selles, et ta kurinahk ei oska kunagi lühidalt ja konkreetselt midagi ära öelda. Igast väikesest asjast saab selle Juhi puhul suur. Tal on vaja pikalt ja laialt läkutada asjadest, mis üldse antud juhul olulised ei ole. Ta alustab igat oma näidet kusagilt iidamast-aadamast ja kindel ei ole, et ta oma näitega ka kohale jõuab. Nende kõikide eelmiste tegevuste juures kasutab ta ohtrasti selliseid väljendeid nagu “minu nägemus”, “stopp!!! ma ei ole veel lõpetanud”, “juht ei peagi kõike teadma, selleks ongi meil spetsialistid”, “meil eelmises kohast tehti nii…” ja blaa-blaa-blaaa.

See kõik tekitab sinus peamiselt vastumeelsust juba ainuüksi seepärast, et kui sa hommikul sinna midagi küsima lähed, siis ei ole kindel, millal sa selle Juhi ja teenäitaja juurest minema saad. Õigupoolest on sinu enda osakonnas käimas selle Juhi kohta ka taoline nali:

Sinu osakonna Juht uurib kell 15.50 kui sa oma kantseleisse tagasi saabud: “Kus kurat sa täna päev otsa nüüd kadunud olid?”
Vastad tüdimusega hääles: “Ah, käisin selle Juhi ja teenäitaja juures küsimas, kas tõstan pliiatsitopsi tema lauale või riiuli peale.”
Juht küsib imestades: “Misasja? Sa läksid ju sinna kella kümne paiku, aga praegu saab kell juba neli? Mis tegid seal nii kaua?”
Vastad täieliku tülpimusega hääles: “Enne lõunat sai ta peaaegu asja ära selgitatud…. Aga peale lõunat tahtis ta veel paari detaili täpsustada…”

Mõtle nüüd, hea külastaja, kas ka sina taolisi Juhte ja teenäitajaid kohanud oled? 😛

Advertisements

6 thoughts on “Kui Juht ja teenäitaja on pika jutu mees

 1. kaamos 18. dets. 2008 / 4:26 p.l.

  Mis kurdad, sa said oma asjad lõpuks vähemalt aetud. Hoopis lõbus olukord on siis kui Suur Juht Ja Valge Massa tuleb poole arutelu pealt uutele ja teedrajavatele ideedele, mis plaanisolnud asjad kohe kuhugu põllule ajab 🙂
  Aastatega õpid sellised manipulatsioonitehnikad selgeks mille olemasolugi ei osanud aimata, aga sellega kaasneb Juhi poolt levitatuna sellise inimese kuulsus “kellega ei saa asju üldse ajada”. (lühitõlge:pole võimalik pikalt heietada.)
  Aga muidu: pikka meelt! 😀

 2. Janke 18. dets. 2008 / 5:32 p.l.

  Ooojaaa, Kaamos- ja lisaks on ju veel ka üks tüüp Suurt Juhti ja Vaimset Õpetajat, kelle juurde minnes kasutad alati sellist nippi:
  1. Teades, et ta alati sinu esimese ettepaneku maha teeb, pakud sa välja versiooni, mida sa ka viimases hädas ei kasutaks.
  2. S.J.ja.V.Õ teeb sinu esimese plaani maha ja käseb uus välja mõelda. Seejärel toodki sa “justkui kahevahel2 olles välja selle plaani, mida sa kohe oled mõelnud kasutada… 😉

 3. kaamos 18. dets. 2008 / 5:57 p.l.

  Hm,, tore nipp – manipuleeritav jääb ise uskuma, et hoopis tema juhib mängu.
  Tegelikult olen seda isegi kasutanud , aga mõnikord on nii kiire, et ei saa kassi-hiire mängu mängida (kass, va tuutu, peab end kassiks ja ei saa arugi kuidas hiir ta läbi rõnga hüppama paneb) ning siis lähevad käiku klassikalised teerullitaktikad. (Kiire, vahelesegamist mitte võimaldav enesekindel ja ennastkehtestav jutt) Kui see Juht(m?) teaks, kui raske see tegelikult mulle vaimselt on ja kui kerge oleks tal mind põrmustada..oioi. 😀 Aga ta ei tea!
  Mäng jätkub.

 4. Janke 18. dets. 2008 / 6:05 p.l.

  Mis meenutab mulle veel ka klassikalist meetodit:
  oled S.J.ja V.Õ juures põlvel, kuulad tema “juhiseid” edasiseks tegevuseks. Ise muudkui noogutad ja ümised tunnustavalt “just-just”, “ma ise ka mõtlesin…”. Kuna jutt on pikk, siis libised paraku selle pealt umbes viiendal minutil maha ja eelpoolmainitud tegevus käib automaatselt. Lõpuks, kui sealt pääsed, siis lähed ja lahendad ülesande ikkagi nii nagu sa ise alguses plaanisid teha… 😛

 5. kaamos 18. dets. 2008 / 6:11 p.l.

  Irw. Mis omakorda tuletab meelde mu enda paljusõnalist järeltulijat, kes hetkel kui talle tundub , et ma tema juttu enam ei jälgi vaid omas maailmas ujun suskab vahele (näiteks) repliigi:”Muide, ma olen neljandat kuud rase” ja vaatab siis, kas ma hüppan või tukun. (Mitte, et ta rase oleks, muidugi). Siiani on juhtunud, et ma ei hüppa ega tuku, vaid hakkan suure häälega naerma. Loodan, et sel korral kui asjaga tõsi peaks taga olema ma taipan mitte naerda…
  Nujaa, sarikommenteerijaks kisun kätte ära 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s