Ühiskasutuses olev printer- kuulujutte tekitav treeningaparaat

printerEi ole paremaid kuulujuttude tekitamise allikaid kui kontorites asuvad avalikud printerid või koopiamasinad. Tead ju küll, sellised aparaadid kuhu terve kontor midagi prindib, et sellele siis, kui meelde tuleb, järele minna. Jah, ja kindlasti tasub sinna mingit tundlikku materjali saates ära unustada, et sa seda teinud oled. Sel juhul juhtub see, mis alati- keegi Suvaline Ülu prindib samuti oma sodi ning kui ta sellele järele läheb ja oma paki sealt ära võtab, siis avastab ta sinu meilboxist väljaprinditud Suure Juhi ja Vaimse Õpetaja kirja… Kirja, kus te arutate kellegi koondamist, vallandamist, palga kärpimist või kurat-teab-veel mida. Loomulikult teeb Suvaline Ülu sealsamas masina juures antud materjalist kiire koopia, et seda ülejäänud tööpäeva sisustades kõikvõimalikel või võimatutel juhtudel muude tegelastega arutada.

Samas- kui kontoris on igav ja on vaja elevust tekitada, siis on taoline meetod ütlemata efektiivne. Mõtle välja mingisuguse situatsiooni kohta käiv legend (soovitavalt piisavalt segane, aga samas vihjeid andev), prindi ta välja ja “unusta” see mõneks tunniks masinasse. Uskumatu, millise tempoga see lugu oma elu elama hakkab. Mitte hiljem kui päeva lõpul kuuled sa oma loost täielikult muteerunud versiooni, mille kohta sulle lugu edastav isik usalduslikult ütleb “Ära kellelegi räägi, aga ma kuulsin usaldusväärsetest allikatest, et…”

On olemas veel ka variant, et Suur Juht j.V.Õ avastab printeri juurde oma pahnale järele minnes sinu enda poolt prinditud koolimaterjale, miisude pilte, ahelkirju, anekdoote jms., mis kõik viitab sellele, et sa ettevõtte aega ja vahendeid mitteotstarbekalt kulutad. Lahjemal juhul ootab sind selle tegevuse eest tavaline tõrel-tõrel, karmimal juhul räme serbo-horvaadikeelne sõim. Nah, ja kui S.J. ja V.Õ sinust lahti tahab saada ning sinu tegevuse kohta materjale on kogunud, siis on see tema jaoks ehk oksaraaag, mis murrab kaameli selgroo. Maakeeli öeldes: jättes sinna jalajälje numbriga 43 ootab sind ees ettevõttest väljalennutav mats vastu sinu kontoris äraistutud perset.

Mis sa arvad, miks osades ettevõtetes personalijuhid võitlevad töötajatele välja võimaluse ettevõtte kulul jõusaalis, ujumas või muudel sarnastel tegevustel käia? Eks ikka selleks, et sa ennast treenida saaksid. Treenida milleks, küsid sa? Aga mõtle ise- kindlaim viis oma ühiskasutuses olevasse printerisse saadetud materjali võõraste silmade eest päästa, on peale “print” nupu vajutamist kohe selle juurde tormata. Ja kui masin asub kuskil keset koridori ja sinna taha on ühendatud piisavalt arvuteid, siis selliseid sinutaolisi spurtivaid tegelasi on terve kontor täis. See kõik nõuab lisaks heale kiirendusvõimele veel ka trügimisoskust juhuks, kui samal hetkel on mitu inimest korraga printerisse midagi teele saatnud… Praegusel ajal tõmmatakse kõiksugu muudele hüvedele loomulikult kriips peale, mistõttu sinu ainukeseks heaks sportimisvõimaluseks (lisaks igahommikusele bussi peale jooksmisele) saavadki olema need printeri vahet sööstmise otsad.

Suur Juht ja Vaimne Õpetaja vaatab aga samal ajal, et “Kurat, kus mul on head töötajad- muudkui sebivad ja ei raiska hetkegi, et meile kõigile raha teenida!” 😉

Ilusaid printimisi sulle. Järgmised nädal aega olen Eestist ära ja ilmselt ei ole mahti siia midagi kribada. Või mine sa tea. 😀

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s