Legend Eduard Vildest

vildeLäinud kord kriitilise realismi algataja Eestis ning nalja ja napsumees Eduard Vilde Peipsi poole. Pihkva poolt lähenenud sotsialistliku realismi rajaja Venemaal, mõnel pool tuntud ka kui muidumees, Maksim Gorki. Saanuvad Mehikoormas kokku ja hakanuvad nemad vaidlema, kes on kõvem kirjanik. Vaidluse käigus jõudnud nendeni Läti poolt tulnud Lacplesise autor ning muuhulgas ka kõva jutumees Andrejs Pumpurs, kes väitnud, et hoopis tema on kõige kõvem kirjanik. Vaidlus paremust ei selgitanud. Otsustanuvad nemad korraldada võistlus, mis paremuse selgitaks.

Esimesena võistelnud kriitilise realismi algataja Eestis ning tuntud nalja ja napsumees Eduard Vilde, kes saanud esimese koha. Järgmisena võistelnud sotsialistliku realismi rajaja Venemaal ning muidumees Maksim Gorki, kes saanud ka esimese koha. Kolmandana ja kõige äkilisemana võistelnud Lacplesise autor ning kõva jutumees Andrejs Pumpurs, kes saanud samuti esimese koha. Paremust ei selgunud.

Otsustanuvad nemad korraldada järgmise võistluse, mis paremuse ehk mingitpidi selgitab. Esimesena võistelnud sel korral sotsialistliku realismi rajaja Venemaal ja üsna kuulus muidumees Maksim Gorki, kes nüüd saanud teise koha. Teisena võistelnud sel korral Lacplesise autor ning kõva jutumees Andrejs Pumpurs, kes saanud samuti teise kohta. Kolmandana astunud võistlustulle kriitilise realismi algataja Eestis ning nalja ja napsumees Eduard Vilde, kes saanud esimese särje. Paremus oli selgunud.

😛

Advertisements

2 thoughts on “Legend Eduard Vildest

  1. nolla 30. juuni 2009 / 10:29 e.l.

    fakt: 26. augustil 2006.a. avati Mehikoormas (seal ju mehi koormas!) meestele pühendatud ausammas.

  2. Janke 30. juuni 2009 / 11:23 e.l.

    Ehh… ja mina enda arust just vaatasin kaardi pealt välja suvalise koha, et kus need mehed justkui kokku oleksid võinud saada…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s