Juhend: Kuidas koopiakaitsega DVD-st enda tarvis varukoopia teha!

Üle mitme-setme aja tekkis vajadus endale poest ostetud DVD-st varukoopiat teha. Ei hakanud Nero abil jändamagi teades, et koopiakaitset see niikuinii ei eemalda. Vanast ajast oli meeles, et CloneDVD 2.9 tegi koostöös DVD-Region Free+CSS nimelise asjaga töö korralikult ära, aga sel korral kui ma nüüd katsetasin, siis tuli ette rõõmustav kiri, mis teatas viisakas inglise keeles, et “üks meist on loll, aga tarkvara seda ei ole ja üleüldse ei ole CloneDVD koopiakaitsega DVD-de jaoks sobiv”. Niisiis, mida teha, et sest plaadi kopeerimisest ikka asja saaks?

Ega seal miskit raketiteadust ei ole. Peale viieminutilist guugeldamist oli lahendus käes ja 40 minuti pärast ka plaat koos vajalikuga kopeeritud. Kui sul peaks  peaks vaja teha olema, siis lahendus on järgmine:

1. Lae enda arvutissdvdshrinke DVD-Shrink, mis on vabavara, st. pappi sa välja köhima ei pea. Peale allalaadimist installeeri programm arvutisse.

2. Lae enda arvutisse DVD-Decrypter, mis on ka vabavara. Peale allalaadimist installeeri programm arvutisse. Ära lase ennast heidutada sellest, et tegu on mitu aastat vana softiga- neid lihtsalt ei ole edasi arendatud. Sellest hoolimata teevad nad oma töö ära kui kurat.

3.Nüüd pane kopeeritav DVD plaadilugejasse ja ava DVD-Shrink. Mine “Edit” ja seejärel “Preferences”. Selle alt vali DVD suuruseks 4,7GB, siis mahub kenasti ühele DVD-le ära.

4. Vajuta “Open disc”, mispeale programm analüüsib väheke plaati. Minutiga peaks ta sellega ühele poole saama.

5. Kui analüüs on tehtud, siis saad parempoolses aknas valida, milliseid subtiitreid ja helivoogusid sa plaadile jätta tahad. Mina soovitan igatsugu ülearuse sodi (udmurdi ja kalmõkikeelsed subtiitrid ja krt-teab-mis-keelsed helivood) eest linnuke shrinktarget3aiära võtta, nii saab DVD kvaliteet parem (vt. ülal olevalt pildilt kui sellele klikid).

5. Nüüd on aeg vajutada üleval asuvat nuppu “Backup”. Avaneb uus aken mõningate võimalustega. Vali “Selct target type” ja selle alt omakorda “Create ISO image and burn with DVD-Decrypter” (vt. vasakpoolselt pildilt kui sellele klikid)  Seejärel vali koht, kuhu sa faili salvestad.

6. Nüüd vajuta “OK”. Peale seda programm toimetab omaette seal paarkümmend minutit ja kui ta omadega ühele poole jõuab, siis viskab ta su originaal DVD välja ja käseb sisestada tühi DVD plaat. Samal ajal avab programm DVD- decrypteri. dvd-decrypter-3

7. Kui toorik masinas, siis vajuta seda plaadi kujulist nuppu (vt. parempoolselt pildilt kui sellele klikid) ja viska jalad jälle seinale. Mõne aja pärast annab rõõmus heli sulle teada, et sa oled tuliuue varukoopia omanik.

PS! Ma ei ole kindel, kas varukoopia tegemine enda isiklikuks otstarbeks ka lubatud on, nii et… 😉

Advertisements

5 thoughts on “Juhend: Kuidas koopiakaitsega DVD-st enda tarvis varukoopia teha!

  • Janke 11. sept. 2009 / 8:57 p.l.

   Ze plezör voos main 😉

 1. raul 25. dets. 2009 / 5:58 p.l.

  suured tänud infi eest

  • Janke 25. dets. 2009 / 8:10 p.l.

   Aga võta heaks! 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s