Noh, kui mehi just koertega võrrelda, siis…

mandog…tuleb alustada sellest, et ilmselgelt meeldib koertel teistele omasugustele selga ronida.  Kui ikka tuhin peal, siis pole vahet, kellele ja millisest soost koerale- peaasi, et selga saaks. Kui selga ei ole võimalik ronida põhjusel, et teine koer suurem on, siis ei tehta sellest numbrit- võib ju ka säärt toksida. Lisaks meeldib koertele veel ka oma nina teise koera jalgevahesse pista ja uurida, mida head seal küll pakutakse. Kui eelpoolnimetatud tegevusi ei ole võimalik teha, siis on koerad varmad ise endaga tegelema- oled sa näinud, kuidas ja millisest kohast koer ennast lakub? Kõigest sellest võiks järeldada, et koerad kasutavad oma riista elus suunda näitava kompassina, mis kahjuks paljudki neist kohapeal tiirlema paneb. Oled sa näinud, kuidas koer põrandal tiirutades oma saba taga ajab? Miks sa arvad, et see saba on, mis tema seal põrandal möllama paneb?

Koertele meeldib haukumisega kiidelda ja näidata, kui kõvad tegijad nad on.  Siinkohal kipub välja tulema seaduspärasus- mida väiksem koer, seda kõvem möla. Eriti meeldib haukuda noortel koertel- kui üks koer hakkab haukuma varju peale (“raisk, taon su ära vä?”, “mida oli, fakk?”), siis minuti pärast haugub külatäis koeri takkajärgi. Kõige suuremaks tunnustuseks ühele koerale on silt “Ettevaatust, kuri koer!” tema väraval- see peaks justkui tema macho-staatust rõhutama. Kui sa koeralt tema õllekruusi (ptüi- toiduanumat ikka) söömise ajal eest tahad võtta, siis võib see sinu jaoks puretud käega lõppeda. Ühele ontlikule koerale ei ole midagi pühamat kui tema õllekr…(ptüri kurat- jälle) toiduanum.

Lisaks macho-suhtumisega koertele on seal veel sellised suurte ja kurbade silmadega emo-koerad, kes on hirmsad memmekad- muud nad ei tee, kui käivad oma perenaisel (-mehel) sabas, ronivad sülle ja üleüldse tahavad, et kõik neile ette ja taha ära tehakse. Iseseisvast toimetamisest ei tea nad enamasti tuhkagi. Omanikud kipuvad sealjuures oma emainstinktiga liiale minema, mistõttu lubataksegi oma penile kõiksugu totrusi, mis tavapärasel koeraomanikul pähegi ei tuleks.

Koertele meeldib tähelepanu ja see, kui neid kiidetakse. Seepärast on valmis tegema kõike, et sa neid sügaks. Tähelepanu saamiseks on nad valmis omaniku eest kõiksugu vigureid tegema- alates kurbadest niutsatustest kuni  “mängin nüüd valvekoera, haugatan naabri peale ja ise vaatan silmanurgast, kas püüdsin omaniku tähelepanu” nippideni välja.

Üldiselt on nii, et kuigi kõige levinum on teadupoolest tavaline krants, kes ise arvab, et ta on puhastverd tõukoer, siis teinekord võib koerte hulgast siiski leida ka korralikult käituvaid ja asjalikult toimetavaid koeri. Ilmselt on see kasvatuse küsimus.

Eelnevatel aegadel on võrreldud veel ka alljärgnevaid tegelasi:

Noh, kui naisi just õllega võrrelda, siis…

Noh, kui tsiklimehi just lindudega võrrelda, siis…

Noh, kui naisi just raamatutega võrrelda, siis…

Noh, kui naisi just autodega võrrelda, siis…

Pildi leiad SIIT.

Advertisements

4 thoughts on “Noh, kui mehi just koertega võrrelda, siis…

  1. e. 29. sept. 2009 / 11:05 e.l.

    mehi võrreldakse sigadega…
    *vangutab pead

    • Janke 29. sept. 2009 / 11:13 e.l.

      Šašlõkki süüakse ka tavaliselt ketšupiga… aga see ei tähenda, et teda siis vahepeal miski muu kraamiga süüa ei tohiks 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s