Sõduri leidlikkus- abivahend igaks elujuhtumiks

leidlikkusSõduri leidlikkus on üks ütlemata müstiline nähtus. Sõjaväes ei jää vahendite puudumise tõttu kunagi midagi tegemata kui on olemas kasvõi üksainus universaalne vahend- sõdur. Tahate veoautost tanki teha, aga ei ole nii autot kui ka muid vahendeid? Palun väga- kas raske- või kergtank? On vaja ilma naelu, laudu, haamreid jms kraami omamata õppusel välipeldik teha? Milles küsimus: kas prill-lauaga või ilma? Jaah, üsna tavaline on siinkohal muidugi ka see, et ega siis sõdur käsku saades veel ei tea, millist suurt leidlikkust ta omab- seda ütleb talle  tema Väike Võll. Nii ongi tavaline umbes taoline vestlus sõduri ja ülema vahel:

Ülem (kes tahab samaaegselt aega ja ruumi ühendada): “Sõdur, võtke ja kaevake siit kuni lõunani!”

Sõdur (kes üritab selle lausega ülesandest ära viilida): “Hr. Väike Võll, kahjuks ei saa seda ülesannet täita- labidaid ju ei ole?”

Ülem (kellel on poohui, kuidas tehakse, peaasi, et ära tehakse): “Kahjuks meil labidaid ei ole jah, aga milles küsimus- kasutage sõduri leidlikkust. Igatahes, on vaja, et siit kuni lõunani kaevatud saaks.”

Sõdur (omaette mõttes serbo-horvaadikeelseid roppusi loopides): “Just nii, hr. Väike Võll!”

Niiviisi lahendatakse sõjaväes kõik tekkinud probleemid. Mida kogenum on sõdur, seda leidlikum ta on. Näiteks: päevi näinud sõdur teab une pealt, et “ei ole varustust, mida parandada ei anna-järelikult on liiga vähe teipi!”. Samuti teavad kogenud Võllid, et kui tegu on päevi näinud ja kogenud sõduriga, siis võib ta teinekord liialt leidlik olla. Siinkohal meenutabki päevi näinud Võll alljärgnevat lugu (mida silmas pidades ta alati sõdurist veelgi leidlikum olla üritab):

Pandud kord sõdur kartserisse ja antud talle trenni tegemiseks kolm 32-kilogrammist sangpommi. Kartser nagu kartser ikka- 1,5m lai ja 2,5m pikk- ilma akendeta ja suure rauduksega. Kui Võll kahe tunni pärast kontrollima tulnud, mida sõdur teeb, näinud ta, et üks sangpomm on kadunud ja teine on katki. Küsimise peale sai ta vastuseks ehtsõdurliku “aga mulle antigi kaks katkist sangpommi, ühe jõudsin juba korda teha.” 😉

“Vana Sõjaratsu” lugusid võid leida veel ka siit:

Eesti Kaitseväe legendid I osa

Eesti Kaitseväe legendid II osa

Eesti Kaitseväe legendid III osa

Eesti Kaitseväe legendid IV osa

Sokkidest ja juustust

Väsinud sõdur, taburet ja soojad kotletid

Kaks vene libu ja vallutatud väeosa

Pildi leiad SIIT.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s