Noh, kui naisi just külmkapiga võrrelda, siis…

Tegevuspaik: Afganistani Islamivabariik
Osalejad: Eestlane ja afgaanist tõlk
Teema: Afganistani naised

Eestlane ja afgaanist tõlk on juba mitu kuud päevast-päeva koos olnud, mistõttu teema, millest nad nüüd rääkima hakkavad, ei tundu sellele konkreetsele afgaanile solvav. Kui tegu oleks suvalise Ülu Kurkulliga, kes afgaanilt võtaks tema naise kohta küsida, siis võiks ehk mõõklemisekski minna. Jaah, vähemagi peale on  pärakupõhjani solvutud (nt. jalg üle põlve istudes agnaanile jalatalla näitamine), saati siis veel naistest rääkimise peale…

Najah, istuvad siis eestlane ja afgaan ühel vabal hetkel koos nagu südamesõbrad muiste ja hakkavad naistest vestlema. Keset kibedamat minekut uurib eestlane,  et kuidas siis tõlgil oma naisega see igapäeva elu  ka käib.

Tõlk kehitab selle küsimuse peale õlgu ja seletab, et “Mis seal`s ikka erilist, õhtul lähen koju, söön kõhu täis ja tegelen oma asjadega. Naisel hulk omi asju, millega ta peab tegelema…”

Eestlane on kergelt hämmingus kuna tema talupojamõistus ei taba sellise elukorralduse mõtet  ja ta küsib: “Oot, aga sa oled ju ülikooliharidusega mees? Naisega ikka ju suhtled ja värki…  Ega`s te siis kogu aeg omade asjadega ei tegele. Millest te siis õhtuti oma naisega räägite?”

Nüüd on tõlk vähe segaduses: “Räägime? Mismõttes räägime? Õhtul kui koju lähen, siis söön kõhu täis ja tegelen oma asjadega. Naine tegeleb omade asjadega…”

Eestlane (põikpäine nagu mägilase eesel) ei jäta jonni ja küsib: “Ehh… aga na kui koju lähed, siis naisele tere ju ikka ütled?”

Tõlk (kannatlik nagu mägilane selle põikpäise eesli otsas): “Vaata, hea sõber- kui sina koju õhtuti lähed, kas sa oma külmkapile ütled tere? Ei ütle? Navat, saad ju aru küll!”

Advertisements

2 thoughts on “Noh, kui naisi just külmkapiga võrrelda, siis…

  1. Rents 1. juuni 2010 / 3:37 e.l.

    Haha, suurepärane selgitus 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s