Maailma raskeim sõna- ungarikeelne “Terviseks!”

EgészségedreJankel on siin Tšutšmõkkias paar ungarlasest kamraadi tekkinud.  Nendest moodustati toekas võttegrupp, kes aeg-ajalt puhvetis õlutamas ning linna peal aelemas käivad.  Õlutamise ja muu mõõdutundetu alkoholi mahla ja vee manustamise juurde käib juba aegade algusest miskipärast heade soovsõnade ütlemine. Kombekas on säherdusi soovsõnu aegajalt ka  võttegrupi liikmete keeles öelda. Aga kurask- kuivõrd siin kämpis tervelt 26 rahvuse esindajad koos vedelevad, siis loodetavasti ei pea ühe õhtu jooksul nende kõigiga omas keeles kokku lööma, sest….brrrrr.

Igatahes, eestlaste “Terviseks!” on muidugi igaühe lemmik, sestap et see sisaldab ju tiirastele meesterahvastele punase rätikuna mõjuvat sõna “seks”. Küll on teistel meiega ikka lihtne! Tjah, samas- kui sa ungarlastega õlutad, siis tuleb enne seda küll tunnike kodus keeleringe teha, sest nende keeles kõlab nii lihtne sõna kuradi keeruliselt. Pane ennast nüüd valmis, siin ta on: “Egészségedre”. Jeah, ma tean, mida sa mõtled!!! Nad hääldavad seda kuidagi “ägi-šegedre”. Ja see võib sulle praegu kerge tunduda, aga proovi seda 15 minuti pärast meenutada, mhm…

Igatahes- Jankel kulus selle raisa selgeks saamiseks “ainult” 3 nädalat.  😀 Enne seda leppis ta tüüpidega kokku, et kuna neile meeldib “terviseks” asemel “every sex” või “only sex” öelda, siis tema võib “egészségedre” asemel mõmiseda midagi, mis häälduselt kasvõi natuke sinnakanti läheb. Tavaliselt kõlas see midagi taolist nagu “täda-mägarägästa”.

Järgmisel korral aga läheb Janke kämpi puhvetisse, võtab ette kohaliku päritoluga külma “Tšutšmõkskaja” õlle ja ümiseb omaette mõnuga “Võtame maailma auks, mis on täis imesid ja sekeldusi!” Tehku järgi või maksku kinni!

Ahjaaa, kui soovite, võite mulle paar külma Rocki õllet ka saata… 😉

Advertisements

One thought on “Maailma raskeim sõna- ungarikeelne “Terviseks!”

  1. Helen 26. juuli 2010 / 10:48 p.l.

    aga Teekonna kommi ei saada siis v?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s