www.tantum.ee veebihosting- Hoia eemale, saad kõvasti petta

Tantum Group OÜ- petavad inimesiOtsisin sõbrale Eesti pakkujate hulgast veebimajutust. Uurisin siit ja sealt- vaatasin, et Tantum Group OÜ aadressil http://www.tantum.ee pakub täiesti mõistliku hinnaga veebimajutust. Domeeni saab ka registreerida. No kena kena,  kuivõrd keegi teine ka seda soovitas, siis saigi veebimajutuse ja domeeni eest aastaks ette makstud. Siiani sujus kõik kenasti.

Lisaks sain ka kirja: “Teie esitatud tellimus on läbi vaadatud ja heaks kiidetud ning virtuaalserveri konto üles seatud. Antud kiri sisaldab kogu vajalikku informatsiooni konto kohta, saate tellitud teenuseid koheselt kasutama hakata…” Veel öeldi, et .ee lõpuga domeen hakkab tööle 2-7 tööpäeva jooksul.

Esimese probleemi otsa põrkusin kohe esimesel päeval. Muutsin kohaliku cPaneli välimust (skini), mille tulemusel enam sinna sisse logida ei saanud. Palju õnne, eks! Noh, normaalses kohas lahendataks see probleem üks-kaks, seega saatsin neile kirja. Juba siis selgus, et nad on seal “kiire reageerimisajaga”, st sain oma kirjale vastuse alles 36h pärast. Aga vähemalt sai sellega korda.

Teine probleem kerkis 7 tööpäeva hiljem, kui nad ei olnud ikka veel http://www.minusaidinimi.ee domeeni üles seadnud. Saatsin viisaka kirja, millele vastasin nad vaikusega. Järgmisel päeval saatsin veel ühe, vähem viisaka (kuid mitte veel kurja) kirja, millele sain absurdse vastuse:

“Tervist! Ja me pole siiamaani saanud digitaalselt allkirjastatud avaldust domeeni   registreerimise peale või siis väljavõtet pangaülekannest domeeni eest. Ilma selleta me ei saa registreerimisega edasi minna.”

Möh??? Mis see siis nüüd oli??? Hakkas selle seltskonna osas sügav kahtlus tekkima. Uurisin väheke netist ja selgus, et rahulolematuid on ka Hinnavaatluse foorumis.  Aga heakene küll, saatsin siis neile selle väljavõtte koos kirjaga:

“Tere! Jääb küll segaseks, miks Te panga väljavõtet soovite kui ise olete meile kirjutanud, et meie tellimus on läbi vaadatud ja heaks kiidetud. Saadan Teile siiski selle väljavõtte, et asjad kiiremas korras korda saaksid. Edaspidi soovitan oma raamatupidamisosakonnaga tihedamat koostööd teha, sest ka neil on ligipääs neile väljavõtetele. Usutavasti saate tänase päeva jooksul meie domeeni üles…”

See oli 10 päeva peale makse tegemist. Peale seda valitseb sealpoolt täielik vaikus. Olen saatnud veel 2 kirja- ei midagi. Nende kontori telefonile +372 602 7002 saad ainult teateid jätta, aga ka neile ei vasta keegi. Ekspress Hotline andmete kohaselt on see kaader registreeritud Vilde tee 82-102, Tallinn. Seal näidatud mobiiltelefonile 503 6183 ei vasta ka keegi.

Tänaseks on möödas 15 päeva ja ma olen täpselt samas olukorras, kus alustadeski- server on, domeeni pole. Raha on makstud, aga teenusepakkujal on täiesti savi. Mida ma sellest järeldada võin? Tegu on ilmselt mingisuguste petistega. Seega soovitus sulle: hoia neist eemale. Isegi kui nad selle asja mul kunagi korda peaksid ajama, ei soovita kellelegi.

Kui kellelgi on sellesinatse Tantum Group OÜ-ga kogemusi, andku siin kommentaarides märku. Heameelega ootan ka soovitusi selle kohta, kuidas oma probleemile lahendust leida.

EDIT 22.12.10: Peale 18 päeva kestnud jama reageerisid need klounid seal lõpuks minu viimasele kirjale, milles ütlesin “kui järgmise 24h jooksul asi korda ei saa, siis olen sunnitud tarbijakaitsesse pöörduma”. Seejärel toimus “uskumatult kiire reageerimine” 20h jooksul. Nimalt sain neilt lakoonilise kirja: “Tere, lõppuks domeen sinusait.ee on registreeritud. Palume vabandust, et nii kaua sellega läks”. Jeah, kaua tehtud kaunikene! 😉

 

Advertisements
Lisa kommentaar

10 kommentaari

 1. G.

   /  21. dets. 2010

  Mõni aasta tagasi kasutasin samuti Tantumi teenuseid. Siis nad alles alustasid. Hind oli väga odav ja oli oodata ka mõningaseid ebameeldivusi. Ühel korral vist juhtuski, et server oli maas. Rohkem nendega probleeme ei esinenud. Ka kirjadele vastasid kiiresti ja mõnikord ka õhtuti (loe: öösiti).

  Hiljem neil käive kasvas ja registreerisid ennast käibemaksukohustlaseks. See oli mõni aasta tagasi ja peale seda aega pole nendega kokkupuudet olnud.

  Üldiselt on neil hind odav ja tuleb ka leppida mõningaste ebameeldivustega. Praegu on turul mitmeid väga häid teenuspakkujaid väga mõistliku hinnaga. Oleneb vajadustest muidugi…

  Vasta
  • Ma ise toimetan juba pea aasta USA hostingupakkuja Hostgator juures. Ühegi probleemi lahendamiseks pole üle 10 minuti läinud. Nüüd aitasin sõpra ja kuna ta soovis, et oleksid kohalikud velled ja odavad ka, siis saigi Tantum valitud. Oleks teadnud, et selline peavalu sealt tuleb, ei oleks kindlasti läinud.

   Täna proovisin päev otsa helistada- keegi ei vasta. Saatsin 2 e-kirja, ei midagi. Tundub, et sama hästi võiksin ka metsas karjuda 😀

   Vasta
   • G.

     /  21. dets. 2010

    Kas see on tõsi, et Hostgatoril on piiramata kettamahtu ja liiklust? Ilma ühegi konksuta?

 2. Jep, pole ma veel mitte ühte konksu leidnud. Ainuke “konks”, millest nad seal ka ise räägivad, on see, et kui sa seal oma piiramatu mahu pealt ise mingit veebihostingut tavalise paketiga pakkuma hakkad, siis võivad nad torisema hakata. Aga hetkel mul endal seal neli isiklikku domeeni üleval.
  Kolisin enda kraami üle Netpointist- andsin Hostgatorile serveri andmed ja nad tegid selle ise 24h jooksul ära nii, et mitte midagi ei olnud kaduma läinud. Live chat tugi on neil 24/7 üleval, sealt saad iga kell omad mured lahendatud. Kuivõrd ma maksin seal kolme aasta eest kohe ette ära, siis tuli ka hinnaks 71kr/ kuus. Sellise paketi eest pole paha, ma arvan… 😉

  Eestis on mingi vahendaja ka, tema käest sain enne veel üsna asjalikku lisainfot. Vaata seda: http://usaveebimajutus.com/

  Vasta
 3. Tere,
  Minul samuti vahel nendega muresid olnud …
  Paar lehte veel nende serveris e-kirjade osas olen nendelt samuti huvitavaid vastuseid saanud.
  Lauri Kreutzwald

  Vasta
 4. Ragnar

   /  24. veebr. 2011

  Tere!

  Ka minul oli domeeniga sama jama, peale poolteist kuud läks aega et domeeni nime kätte sain.

  Vasta
 5. aron

   /  1. aug. 2011

  Piiramatu tähendab hostgatoris, seda, et ruumi on nii palju, kui neil serverites ruumi. Ning serveris võib maksimaalselt olla 250 000 faili.

  Vasta
 6. AP

   /  24. apr. 2013

  Soovitan ka Tantum Groupist eemale hoida. Äärmiselt ebameeldiv kogemus. Umbkeelsed teenindajad ja kehv teenindus. Lisaks ei täida nad oma kohustusi õigeaegselt ja pidevalt olid kodulehega jamad. Läksin Zone üle ja sellega õnneks probleemid lõppesid.

  Vasta
 7. Tarmo

   /  29. juuni 2013

  probleeme on nendega pidevalt olnud, viimati häkiti minu saiti sisse mitmeid kordi, küsisin milles probleem? öeldi vahetage index.php fail vanavastu hakkab jälle tööle, no tegin seda aga küsisin siiski, kus see probleem on ja miks nad sisse said? nad ei vasta siiamaani, olen juba tellimuse zone üle andnud ootan huviga normaalselt teenusepakkujat. Tantum.ee hoidke eemale! Täielik saast!

  Vasta
 8. Tellisin ka täna kodulehe, muutsin cpaneli kujundust ja nüüd kööga, ei tööta domeen ega cpanelisse ei saa sisse logida, pöördun tarbijakaitsesse, TÄIELIK SAAST !

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s