Marili Allikas – Hoiatus: paadunud üürivõlglane

Marili Allikas, isikukood 48907216017, pikemat kasvu (ca 180cm kanti) noor naine. Tumeda peaga. Hambad eest kergelt kollakad.  Tal on ka laps, sündinud jaanuaris 2012.

Juhul, kui selline tegelane tahab sulle üürnikuks tulla, siis soovitan heaga talle ära öelda.  Üürisin talle kinnisvarabüroo kaudu pool aastat tagasi oma kahetoalise korteri välja. Sai kokku lepitud, et pidusid ja läbusid ei tee, allüürnikke ei võta. Nagu sellistel puhkudel ikka, siis lubas suure suuga, et kõik saab korras olema. Ühe kuu raha jäi tagatiseks ette.

Esimesed probleemid – naabrite häirimine, peod ja lubamatud allüürnikud

Kahe kuu pärast hakkasid naabrid nurisema ja mulle helistama, et pidevalt mingi pidu ja möll käib. Parim nali oli selline, kus purjus “öised külalised” andsid naabri ukse taga kella ja küsisid naabritelt Marili Allikase ja tema allüürnikuna elava õe kohta, et “miks need kuradi libud sisse ei lase meid kui ise siia kutsusid?”

Navat, läksin kohale ja selgus, et ongi nii – ilma loata allüürnik majas, peod käivad. Vastavalt kokkuleppele tegin neile esimese ja ainukese hoiatuse ja lubasin, et järgmisel korral lõpetan lepingu ennetähtaegselt. Esiotsa tundus, et mõjus. Järgmiseks paariks kuuks siiski…

Teine probleem – jätkuvad peod ja tekkinud kommunaalkulud võlad

Seega, mai alguses hakkasid naabrid jälle kaebama. Nüüd selgus veel ka, et Marili Allikas ei ole kaks kuud ka kommunaalmakse maksnud. Palju õnne minule!

Läksin kohale – seal tema õde oli välja kolinud, aga nüüd oli mingi tüüp sisse kolinud. Teatasin neile viisakas vormis, et kuivõrd kaebused on jälle üleval, kommunaalide võlad ka, siis lõpetame lepingu. Kuu aega on välja kolimiseks aega.

Tüüp tõmbas ennast selle peale härga täis ja lubas mind kohtusse kaevata. Ütlesin, et jään kutset ootama.Vahepealsel ajal konsulteerisin paari tuttava juristiga, kes ohates ütlesid: “Noh, kui nad sealt välja kolida ei taha, siis oled saa suures jamas ja paremal juhul laabub asi peale pikka kohtus käiku!” Palju õnne minule, eks?

Õnneks nii hulluks asjad ei läinud. Kui kahe päeva pärast kui helistasin, siis olid nad vähe tagasi tõmbunud ja lubasid, et kuu aja pärast annavad korteri üle.

Vahepealsel ajal mainisin Marili Allikasele, et maksku tekkinud võlgnevused (selleks ajaks 156EUR-i) eelnevalt ära, et korteri üle andmisel saaks ta oma ettemaksu tagasi. Lubas suure suuga, et saab tehtud. Jeah, juba siis tundus kahtlane…

Üks asi veel – paaril korral saatis ta mulle vale elektrinäidu (naabri oma), mistõttu pidin helistama ja seda üle küsida. Ja paaril korral jäid nad elektrinäitude esitamisega ka hiljaks, mistõttu Eesti Energia koostas vastavalt lepingule arve viimase poole aasta näitude põhjal. Nendel kuudel oli elektriarve selgitamisega tükk tegemist, sest katsu sa siis “vaesele üürnikule” selgeks teha, miks arve on suurem kui eelmisel kuul kulutatud – eks ikka selle pärast, et viimase poole aasta keskmine on oluliselt suurem.

Kolmas probleem – läbustatud korter ja maksmata võlad

Täna kell kolm pidid nad korteri üle andma. Keda aga ei olnud seal kell kolm? Selgus, et Marili Allikas ja tema elukaaslane olid juba eile kõik asjad kokku pakkinud ja vehkat teinud. Maha jäi neist läbustatud korter ja 210EURi suurune võlg. Telefoni vastu ei võtnud. Tüübi sain lõpuks kätte, aga see ajas häma teemal “mina ei tea sellest midagi, mina aitasin ainult kolida.” Nii et, kui 150EUR-i ettemaksu maha arvestada, siis minu kahjum selle pealt ca 60EURi + lisaboonusena all kirjeldatud läbu.

Mida siis läbu sisaldas? Külmkapp kuude kaupa sulatamata ja mingeid veidraid asju täis. Isegi paari päeva vanused praekartulid koos panniga sees. Lisaks veel hulk toidujäätmeid. Pesemata nõud korteris igal pool, kaasa arvatud praeahjus. Ilmselgelt lõhutud tugitool (mille peale tüüp ütles “Mis on töös, see kulub”). Kaminatäis konisid ja muud prahti. Kassiliiv vaibale ümber aetud, hunnikutega muud sodi… Ühesõnaga, täielik läbu.

Seega – kui selline tegelane nagu Marili Allikas sinult korterit tahab üürida, soovitan talle ära öelda. Kui ta tööd küsib, siis… mina peale selle loo lugemist talle ilmselt tööd ei pakuks.

PS! Miks ma sellest siin kirjutan ja tekstis korduvalt nime Marili Allikas mainin? Sest Google on meie kõigi sõber ja ehk on ka sinul sellest kasu 😉

PS2! Aga sõnum ka Marilile: Juhul, kui sa seda loed, siis võta minuga ühendust. Kui võlgu jäänud osa ära maksad, siis võtan selle postituse siit ka maha. Seniks jääb see siia.

Advertisements
Lisa kommentaar

9 kommentaari

 1. Sirts

   /  10. juuni 2012

  Antud inimene saaks su kohtusse kaevata kuna sul pole õigus tema isikukoodi avalikustada.

  Vasta
  • Sirts, selles osas sa eksid. Andmekaitseinspektsiooni kodulehelt leiad järgmise info: “AKI selgitusel ei kuulu isikukood seaduse kohaselt delikaatsete isikuandmete hulka ja seega pole seda põhjust varjata enam, kui näiteks inimese nime või sünniaega.”
   Loe lähemalt siit: http://www.aki.ee/est/?part=events&id=85

   Vasta
 2. Mart

   /  8. sept. 2013

  Kui see mees selline pikk ja kondine. Täis tatoveeritud ning vale hammastega? Nägu selline armiline? Siis tema on samasugune rott, teiste kulul elaja ja võlgnik. Nüüd nad elavad jälle koos ja üürivad korterit. Ilmselt sinna ka võlgu juba jäädud, sest kunagi sel mehel raha ei ole. Süüdimatud inimesed! Nad kumbki ei ole ju kunagi tööl käinud. Kuigi se naine pidi tegema seda nn. kõige kergemat tööd:)

  Vasta
  • Meest täpselt ei mäleta, aga võis olla. Samas tal poole aasta jooksul need mehed seal vahetusid, mistõttu see praegune võib ka uus olla.

   Vasta
 3. Mart

   /  8. sept. 2013

  Kas see oli 2012 talvel, kui nad jalga lasid? Või kevade paiku? Kui sellel ajal, siis on sama mees, igal juhul suve alguses nad elasid koos Pärnus. On ikka sama mees, olen 100% kindel. Paras paar! Aga kõik võlad saavad kord tasutud:)

  Vasta
 4. Mart

   /  8. sept. 2013

  Muideks, selles uues korteris Pärnus, kuhu nad Teie juurest kolisid, visati samuti nad välja, pidude pärast. Korteris olid lõhutud isegi kardinapuud ja tapeet rikutud…Eks sealt ka otsitakse neid taga ma arvan.

  Vasta
 5. Mart

   /  8. sept. 2013

  Ma ei saa üldse aru, Teie olete siis Pärnu korteri omanik?

  Vasta
 6. Mart

   /  8. sept. 2013

  Uulus oli viimane korter, juulis või augustis oli Marili sealt sunnitud välja kolima.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s