Juhend: 7 nippi, kuidas edukalt puhata

Juhend: 7 nippi, kuidas edukalt puhata

Suvi on müstiline aeg. Suuremad romantikud (loe: noored inimesed) käivad päikesetõusu ootamas ja vanemad inimesed, kes enam nii kaua üleval olla ei jaksa, lepivad päikeseloojanguga. Kõigele lisaks on kohe-kohe saabumas ka puhkus ja nii mõnigi võtab sel ajal ette pikema reisi, et kodust ja tööst eemal olla.

Selleks, et reis või puhkus sul ikka asja ette läheks, toon välja 7 asja, mida puhkuse ajal kindlasti tegema peaksid selleks, et tööle tagasi minnes uut stressivaba tööperioodi alustada.

1. Ära mitte ühtegi tööasja kellelegi teisele usalda. Niikuinii teevad valesti.

Üldiselt ütleb juba Murphy seaduski, et “omapäi lähevad asjad veelgi hullemaks”, mis siin veel sellest rääkida, kui sina ära oled. Seega – oma viimastel tööpäevadel ära enda asendajale jaga infot selle kohta, mis sul pooleli on või mida ta ära peaks tegema.

Piirdu soovitusega “Kui midagi on, siis saada mulle email või helista”. Nii tagad selle, et sul ka puhkuse ajal tegemist on. Rääkimata sellest, et ka sinu asendaja ei saa sinu eemalolekul asju lõdvemalt võtta.

2. Kontrolli oma e-maili vähemalt kord tunnis

See on piisav tempo, et ka teises ajavööndis olles asjaga kursis olla. Ja kui asud teises ajavööndis, siis tee seda arvestusega “Meil siin on kell 22.30, aga Eestis on juba 8.30, See tähendab, et kindlasti on saabunud tähtsaid emaile”.

E-mailidesse võid suhtuda ka mõttega “Meil siin välismaal on kell 10.00, aga Eestis on 20.00… Nojaa, aga hommik kell 10 on töö aeg, seega emailid lahti, üks-kaks!”

Lisaks: kindlasti lülita oma emaili programmi puhkuseteavitus sisse. Nii saavad inimesed, kellel sinuga sinu puhkuse pikem kirjavahetus peaks tekkima, alati kaks kirja. Esimese vastusega “Olen puhkusel ja bablabla…” ja siis tunni aja jooksul sinu õige vastuse. Sellele sinu kirjale vastates algab kõik otsast peale.

3. Vasta kirjadele kohe peale kättesaamist

Tasub kinni pidada rusikareeglist, mis ütleb “Kõik emailid on tähtsad ja vajavad kohest lahendamist. Ei ole olemas emaili, millele vastamisega kannatada võiks.”

Kui kirju on rohkem, siis vasta kõikidele koheselt. Nii kulub see e-mailide kontrollimise vahel olev tund kenasti puhates ära. Töö on ju parim puhkus!

4. Tööd saab ka mere ääres teha

Juhul kui peaksid oma puhkuse ajal ekstreemsustega tegelema ja otsustad mingil veidral põhjusel siiski randa minna, siis ära unusta, et hinnapakkumisi saab ka päikese käes teha.

Oluline meelespea! Facebook tahab varvaste pilte näha. Alusta FB teavitamist juba kodus olles tehes postitusi stiilis “Diana on kodus. Fiiling iksaited” ja “Diana is in Tallinna Lennujaam. Fiiling veri iksaited.”

5. Puhkus peab lõppema nädal enne ametlikku aega

Nädal enne puhkuse lõppu tasub end juba töölainele vedama hakata. Nii võõrutad ennast puhkuse rütmist juba aegsasti ja seega on su esimene töönädal ka sujuvam. Vastasel korral on tööle saabumise aeg šokeeriv, sest “teised on kõik asjad valesti ära teinud, mistõttu pean kohe kõike parandama hakkama.”

Seega on nädal enne puhkuse lõppu emaile lubatud kontrollida kaks korda tunnis. Samuti on lubatud oma asendajale kolm korda päevas helistada ja juhendada teda teemal “Mis kõik valesti on ja kuidas olema peaks.”

6. Helista oma kõige tüütumale kliendile

Kui eelmistest punktides veel väheks on jäänud ja sa tunned, et puhkus ei suju päris nii nagu vaja, siis võid välja otsida oma kõige tüütuma kliendi kontaktid.

Seejärel helista talle ja arutle umbes pooletunnise telefonikõne käigus seda, kuidas sa tema asju paremini hallata saaksid. Peale kõnet asu kohe tegevusse ja hakka selles suunas toimetama.

7. Meelerahu on mömmidele

Lõpetuseks tasub alati meeles pidada seda, et meelerahu (sh ka puhkus) on mömmidele. Võta elu (sh ka puhkust) nii nagu see on. See tähendab, et ole stressis 😉

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s